شبکه کشوری آموزش اچ آی وی/ایدز و بیماری های آمیزشی

زندگی با اچ آی وی

زندگی با اچ آی وی، عبارتی است که برای توصیف مثبت و امیدوارانه زندگی و وضعیت فرد مبتلا مورد استفاده قرار می گیرد.

پیشرفت هایی که در زمینه آموزش اچ آی وی، تشخیص و درمان این عفونت صورت گرفته بدین معنی است که مثبت بودن آزمایش برای اچ آی وی نسبت به روزهای نخستی که هیچ درمان و یا حداقل دانش کافی در مورد بیماری وجود نداشت، کمتر ترسناک است. منابع موجود با هدف کمک و یاری به افراد اچ آی وی مثبت طراحی شده اند. صرف نظر از اینکه اچ آی وی مثبت هستید یا خیر، منابع و اطلاعات برای شما، شرکای زندگی و روابط جنسی تان، خانواده و فرزندانتان همیشه موجود است و می توان هر زمان به آنها مراجعه کرد.

مانند هر بیماری دیگری، زندگی با اچ آی وی نیز به این معنی است که فرد مجبور به انجام یک مجموعه فعالیتهای متفاوت است. برای مثال، فرد مبتلا بایستی در زمان های خاصی دارو مصرف کند، بیشتر از سایر افراد به پزشک مراجعه کند، یک رژیم غذایی خاص را دنبال کرده و از یکسری فعالیتهایی که سلامتی و یا روند درمان وی را به مخاطره می اندازد اجتناب نماید.

ممکن است کار ساده ای به نظر نرسد اما زندگی مثبت و امیدوارانه با اچ آی وی امکان پذیر است…

در صفحه اصلی وبسایت حاضر، بخشی تحت عنوان داستان های شخصی وجود دارد، می توانید با مراجعه به این قسمت با تجربیات و مسائل افرادی که با اچ آی وی زندگی کرده اند آشنا شوید.

این اطلاعات می تواند شما، دوستانتان و یا خانواده شما را در درک بهتر زندگی با اچ آی وی از جمله نحوه مقابله با ترس، اخذ حمایت، حفظ سلامتی، تغذیه مناسب و … و همچنین نحوه برخورد و مدیریت افرادی که ممکن است عقاید توهین آمیز یا متعصبانه نسبت به این بیماری داشته باشند یاری کند.

Top